TE Bülteni başvuru kaynağı olacak
 
Hızla büyüyerek dünya ekonomisine yön veren ilk beş sektör arasında bulunan turizm, yarattığı 1.7 trilyon dolarlık iş hacmiyle artık ‘Turizm Endüstrisi’ adıyla anılıyor. Sektördeki gelişmelerin yanı sıra, tatil olgusunun temel bir ihtiyaç haline gelmesi, turizm yazarlığını ortaya çıkardı.  
 
Devamını oku
 
 
 
image
 
 
Vergisiz alışverişte Çin arayı açıyor
 

Alışveriş turizmi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sektörün en hızlı büyüyen kategorileri arasında yer alıyor. Vergisiz alışverişin (tax free) en etkin veri ve hizmet sağlayıcı kuruluşu Global Blue’nun, TE...

 
devamını oku
 
 
   
   
 
Turizm Bakanı Ersoy TE Bülten için yazdı
 
Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, TE Bülten için bir yazıyı kaleme aldı. Yazının virgülüne dokunmadan sizlerle paylaşıyoruz:
 
devamını oku
 
 
 
image
 
 
 
image
 
 
 
 
Aman karıştırmayın!
 
Her alanda olduğu gibi, turizm sektöründe de reklam ve tanıtım önemlidir. Son dönemlerde tanıtım yapmak isteyenlerin bazen ‘reklamasyon yapıyoruz” şeklinde son derece yanlış söylemlerine tanık oluyoruz. Oysa reklamasyon tanıtım yapmak değil, tam tersine satılan mal veya hizmetin istenilen kalite standartlarına uygun olmaması nedeniyle ortaya çıkan hoş olmayan bir durumdur. Örneğin bir otel yurtdışından gelen misafirlerine taahhüt ettiği kalitede hizmet veremediğinde, misafiri yönlendiren tur operatörü reklamasyon yaparak otele ödenen parayı geri istiyor. Bu yüzden siz siz olun reklam ile reklamasyonu sakın karıştırmayın!
 
 
 
 
 
img
 
Turizmin İnternet Şampiyonları
 
Turizm Endüstrisi Bülteni’nde sektöre ilişkin özgün araştırmalar önemli yer tutacak. Saygın araştırma şirketlerinden Nielsen’in imzasını taşıyan ‘Turizmin İnternet Trafiği Karnesi’ olarak adlandırabileceğimiz çalışmasının sektör temsilcilerinin
 
devamını oku
 
 
img
 
TE Bülten & AjansPress işbirliği
 
Haber takibinde birçok ilke imza atan AjansPress, TE Bülteni’nin önemli paydaşlarından biri olacak. AjansPress, TE Bülteni’nin ilk sayısı için 3 kategoriye yönelik bir araştırma yaptı.
 
devamını oku
 
 
 
 
 
image
 
 
 
 
116 yeni otel geliyor
 
Turizmdeki yüksek moral, yatırım iştahına da olumlu yansıdı. Sektördeki iyimser hava, otel yatırımlarını hareketlendirirken, yeni yatırımlar için de cesaret verdi. Hotel Dergisi, devam eden ve planlanan 116 otel yatırımı konusunu kapak haberinde işledi. Söz konusu haberi sizler için özetledik:
 
devamını oku
 
 
 
 
Künye
 

Sahibi Başkan: Kerem Köfteoğlu

Yayın Yönetmeni: Musa Alioğlu

Yayın Direktörü: Mustafa Kemal Çolak

 
 
 
İletişim
 
Dümen Sokak No:11 Gümüşsuyu İstanbul
www.tuyed.org.tr
0 212 292 11 28 (Tel)
0 212 292 82 15 (Fax)
info@tuyed.org.tr
 
Bizi Takip Edin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ.
 
Listeden ayrıl
 
 

 

Bülten Tasarım & Uygulama: MEKANLAR.COM - BIMUS.COM

Maili düzgün görüntüleyemiyorsanız tıklayın.