guncelHaberlerManşetsaysal-bilgiler

ICCA ve CIMERT’ten COVID-19 için ortak araştırma projesi

0

ICCA (Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği) yönetimi, CIMERT (ICCA tarafından desteklenen Uluslararası Toplantılar Araştırma ve Eğitim Merkezi) ortak araştırma projesi başlattı.

COVID-19’un seyahat ve turizm üzerinde giderek artan olumsuz etkileri, bu alanda faaliyet gösteren kurumların ortak projelerini hızlandırdı. ICCA (Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği) ve yine ICCA tarafından desteklenen CIMERT (Uluslararası Toplantılar Araştırma ve Eğitim Merkezi), ortak projeler geliştirmek üzere güçlerini birleştirdi.

Kerem Köfteoğlu’nun ICCA bülteninden derlediği bilgilere göre, ICCA ve CIMERT, Şubat 2020’den bu yana ve sonrası için ICCA veritabanındaki toplantıların durumunu izleyecek. Merkezi Çin’deki Chengdu Üniversitesi Turizm ve Kültür Endüstrisi Okulu’nda bulunan CIMERT’te, 15 üniversite öğrencisi ve 3 öğretim görevlisinden oluşan bir görev grubu oluşturuldu.

CIMERT, Turizm ve Kültür Endüstrisi Fakültesi Dekanı Profesör Zhu Dan, Mart 2020 itibariyle, dünya çapında planlanan 4.632 toplantının yüzde 8.5’unun COVID-19 nedeniyle ertelendiğini, bu toplantılar arasında iptal edilen veya yer değiştirilen toplam 393 uluslararası dernek toplantısı olduğunu söylüyor.

ULUSLARARASI KONGRELERDE SON DURUM

Bölge Ertelenen İptal Edilen Yeri Değişen
Afrika 2 18 1
Asya Pasifik 42 111 8
Avrupa 61 101 6
L. Amerika 5 9 1
K. Amerika 18 9 1
TOPLAM 128 248 17

 

admin

Turizmci Bekir Akkaş vefat etti

Previous article

Corona Kayıplarımız….

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in guncel