guncelHaberlerManşetsektor-haberleri

Kongre Sektöründe Virüste Küresel G3 İttifakı

0

Dünya kongre ve toplantı sektörünün öncü kuruluşlarından AIPC (Uluslararası Kongre Merkezleri Birliği), ICCA (Uluslararası Kongre ve Kongre Birliği) ile UFI (Uluslararası Fuar Endüstrisi Birliği), COVID-19’la küresel çapta mücadelede birlikte hareket etme kararı aldı.

Kerem Köfteoğlu’nun söz konusu kurumlar arasında kararlaştırılıp “G3 AIPC, ICCA ve UFI İttifakı” başlığıyla duyurulan basın bülteninden derlediği bilgilere göre, “Bu etkinliğimiz /şirketlere açık bir etkinliktir” çağrısıyla küresel çapta tüm sektör paydaşlarını içeren bir kampanya başlatıldı.

COVID-19 sonrası ilk olarak 4 Mart’ta UFI ve SISO (Bağımsız Gösteri Organizatörleri Derneği) tarafından başlatılan destek hareketinin bu kez sektörün diğer öncü kuruluşlarının da katılmasıyla dünya çapında bir kampanyaya dönüştürüldüğü belirtiliyor. Kampanya, sektör paydaşları arasında her türlü bilgi paylaşımı, yaklaşan etkinlikler çerçevesinde iletişim ve koordinasyonu içeriyor.

AIPC Başkanı Aloysius Arlando, temel endişelerinin personelleri ve müşterilerinin can güvenliği olduğunu vurguladıktan sonra şunu ekledi: “Ev sahipliği yapacağımız etkinlikler, ekonomik toparlanmada önemli bir rol oynayacak. Bu yüzden memnuniyetle başlattığımız ittifak kampanyasıyla bu noktanın altını çizmiş olduk.”

ICCA Başkanı James Rees ise G3 İttifakı’nın bir parçası olarak COVID-19’un dünya çapında neden olduğu olumsuz duruma dikkat çekerek “Paydaşlar olarak mevcut duruma göre uyarlayacağımız programlar, olumlu sonuçlar almamızda etkili olacaktır. İşbirliğinin önemine olan inancımızla biz de bu kampanyayı destekliyoruz” dedi.

UFI Başkanı Mary Larkin, Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’un “Koronavirüs salgınıyla mücadelede en değerli varlık ortaya çıkan dayanışma gerçeğidir” sözünü hatırlatarak “Kampanyanın amacı tam da budur. Birlikte çalışmayı güzel hale getiren de bu anlayıştır” diye ekledi.

admin

Üyemiz Yılmaz Yeter’i kaybettik…

Previous article

DTÖ ile DSÖ COVID-19 için işbirliklerini artırmaya karar verdi

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in guncel