guncelHaberlerManşetsektor-haberleri

Turizmci Bekir Akkaş vefat etti

0

Türk turizminin öncü isimlerinden Betuyap Genel Müdürü Bekir Akkaş beklenmedik bir anda bu sabah saat 9’da Antalya’da vefat etti. TUYED yönetimi olarak, başta Akkaş Ailesi olmak üzere turizm camiasına başsağlığı diliyoruz.

Bursa 23.01.1956 doğumlu olan Akkaş Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi mezunu olup,İngilizce bilen biliyordu. Yurdanur Akkaş ile evli olan Bekir Akkaş’ın turizmci olan Barış ve ekonomist olan Batu adlı iki çocuğu bulunuyor.

Ankara Marmara Otel ile turizm sektörüne adım atan, Büyük Ankara Oteli, Ankara Dedeman Oteli, Ankara Sürmeli Oteli /Ankara Etap Altınel, Nevşehir Dedeman Oteli açılışında Genel Müdürlüğü ile başlayan yöneticiliği sırasında Sirene Otel Grubun, Portebolla Otel, Titanic Otel , Kaya Oteller Grubu ve Belek Bölgesinde Akkanat Holding’in turistik tesislerinde Turizm Gurubu Başkanı olarak görev yapmıştır. 11 Ocak 2017 tarihinden itibaren BETUYAB Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etmekteydi,

Sirene Grubu ile devam eden turizm çalışmalarında yatırım projelendirmelerden başlayarak anahtar teslimi tesisleri yaşama geçiren Bekir Akkaş Türk turizminin en önemli isimlerindendi. Yıllar önce Turizm Bakanlığı bursu ile İspanya Malaga’ya giden Bekir Akkaş,İspanya turizm hareketinin başlangıcını yaşamış ve turizmin bir endüstri olarak Türkiye’de yerleşmesi için çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Belek bölgesine ilk spor turizm hareketini getirerek otellerin futbol sahalarının ve çocuk oyun alanlarının yapılmasını sağlamıştır. Belek bölgesinin golf turizmine açılmasında golf sahalarının ilk öncüsü olmuş, Kaya ve Sirene gruplarındaki çalışmaları ile Bursa dışında ilk kez Isparta ve Kartalkaya’da kayak otellerinin kurulmasını gerçekleştiren projeleri yönetmiştir. Turizmci Barış Akkaş’ın da babası olan, Turizm için 7/24 saat çalışan bir turizmci olarak bilinen Antalya’da vefat eden Bekir Akkaş’ın Ankara’da toprağa verilmesi için ulaşım izini alınmaya çalışıyor.

admin

DTÖ, turizmi iyileştirecek ‘şifa reçetesi’ yarışmasını başlattı

Previous article

ICCA ve CIMERT’ten COVID-19 için ortak araştırma projesi

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in guncel