HaberlerManşet

TUYED’in Antalya üyeleri Başkan Muhittin Böcek ile buluştu

0

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Başkanı A.Haluk Özsevim ve TUYED’in Antalya’daki üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek ile bir araya geldi. Başkan Böcek, turizm sektörüne katkı yapacak projelerini TUYED üyelerine anlattı.

Toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanları Cem Oğuz, Osman Ayık ve Lokman Atasoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkan Songül Küçüközkaya da katılırken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Antalya için turizmin önemine dikkat çekerken yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

“TURİZMİN ÖNEMİNİ İYİ BİLİYORUZ”
Antalya’nın turizm sektörü ile dünyada onuncu Avrupa’da ise birinci olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, “Antalya için turizmin önemini çok iyi biliyoruz. Geçtiğimiz 5 yıl içinde meydana gelen pandemi, deprem ve yangın başta olmak üzere birçok sorun ile karşı karşıya kaldık. Özellikle Pandemi döneminde uygulanan Güvenli Turizm Sertifikası ile Antalya, bahane üretmeden çalışmalarına devam etti. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak sorunları bir kenara bırakarak Antalya’da önemli etkinlik ve organizasyonlara imza attık. Bahanelere yer vermeden çalışmalarımıza devam ettik” dedi.

“TURİSTLERİ ŞEHİR İLE BULUŞTURACAĞIZ”
“Antalya’da Turizm Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokollerle arıtma tesisleri yapıyoruz” diyen Başkan Böcek, “Bu tesisler için Belek’te 20 yıllık atık su bedelini Kemer’de de 27 yıllık atık su bedelini verdik. Siyaseti bir kenara bıraktık ve Antalya için Antalya’nın geleceği için işbirliği yaparak çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak raylı sistemi Konyaaltı ve Kundu’ya taşıyacağız. Bu noktada hem halkımıza yarar sağlayacağız hem de otellerdeki turistleri şehir ile buluşturacağız” dedi.

“25 MİLYON KİŞİYE HİZMET VERİYORUZ”
Antalya ve Antalya turizmini geliştirmek için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Böcek, “Geçtiğimiz sene Antalya, 16 milyon yabancı turist ağırladı. Yerli misafirler ve mevcut nüfusumuz ile 25 milyon insana ulaştık. Antalya’da 2 milyon 696 bin nüfusumuz var ve bu nüfusa göre Hazine’den para alıyoruz ama 25 milyon kişiye hizmet veriyoruz. Bu noktada şuna dikkat çekmek istiyorum: Avrupa’daki önemli turizm merkezlerinde şehircilik vergisi vardır. Şehre giriş yapan insanlardan vergiler alınır. Bu vergiler de yerel yönetimlere bırakılır. Biz de bunu istiyoruz. Türkiye ve Antalya’ya daha fazla yarar sağlamak için turizme siyaset üstü bakmalıyız” şeklinde konuştu.

“PARAYI DOĞRU KULLANMAK ÇOK ÖNEMLİ”
EXPO 2016 fuar alanına da değinen Başkan Böcek, “EXPO 2016 fuar alanı kanayan bir yaradır. Bu alan yapılırken Antalya’daki belediyeler olarak gelirlerimizin binde 2’sini verdik. 100 ülke gelecek dediler 49 ülke geldi. Şimdi ise atıl duruyor. Buraya uzanan raylı sistem Büyükşehir Belediyesi olarak 379 Milyon TL ödedik. Bugünün parası ile 2 Milyar TL. Bu para ile Antalya’yı uçururduk. Parayı doğru kullanmak çok önemli. Bakın biz 5 yıl içinde 77 proje dedik 182 proje bitirdik. Bunları da parayı doğru harcayarak yaptık” dedi.

“HEPİMİZ BU ZİNCİR İÇİNDEYİZ”
Yeniden başkan seçilmesi durumunda yine birbirinden önemli projelere imza atacaklarını belirten Başkan Muhittin Böcek, “Geçmişi ve yaptıklarımızı geride bırakacağız. Bundan sonra daha iyisini yapacağız. Turizm önceliklerimiz arasında. Çünkü Antalya’da turizm sektöründe çalışanların sayısı 300 bini buluyor. Hepimiz bu zincir içindeyiz. Antalya için yaptıklarımız turizme de katkı sağlayacak” diye konuştu.

“İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”
Gerçekleştirilen buluşmada TUYED Başkanı A.Haluk Özsevim ise ilgi ve misafirperverlikleri için Başkan Böcek’e teşekkür ederken TUYED olarak Türkiye ve Antalya için taş üstüne taş koyan her kurum ve kuruluş ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

admin

TUYED, ITB Berlin’de

Previous article

TUYED, MITT Moskova’da

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haberler